مشاوره و پشتیبانی : 03155446281 | 09138299717

گلاب و عرقیات اصل

چه عرقیات گیاهی برای میگرن خوب است؟

بهترین عرق گیاهی برای میگرن

عرقیات گیاهی از برترین نوشیدنی ها در طب سنتی به حساب می‌آیند و در واقع عرقیات گیاهی معجون اطبا طب سنتی هستند. نوشیدنی‌ های سرشار از خاصیت که امروزه در بسیاری از کافه ها رفته رفته جایگزین نوشیدنی های مضر با مواد نگهدارنده می شود. خوشبختانه امروزه همانند گذشته دمنوش ها و عرقیات گیاهی وارد منوی رستوران ها و کافه ها شده اند و کم کم در اشپزخانه ها هم بیش از قبل خودنمایی می‌کند. استفاده از عرقیات گیاهی سرشار از خاصیت است اما به شرط آنکه به صورت مداوم و پیوسته مورد استفاده قرار بگیرد. دارو های شیمیایی با وجود آن که درمان های سریع بیماری هستند اما متاسفانه عوارض جبران ‌ناپذیری در پی دارند، هر چند در دنیای امروزی پیوند بین طب سنتی و طب شیمیایی در حال برقراری است و حتی دارو سازان هم از عرقیات گیاهی و گیاهان طبیعی در تولید داروهای شیمیایی کمک می گیرند.
در این مقاله به معرفی بهترین عرق گیاهی برای میگرن می‌ پردازیم. همانطور که می دانیم میگرن از جمله بیماری ‌های رایج است که تاکنون درمان قطعی برای آن پیدا نشده است؛ اما به کمک عرقیات گیاهی می‌توان تا حد زیادی دردهای ناشی از میگرن را کنترل کرد.

چه عرقیات گیاهی برای میگرن خوب است؟
میگرن بیماری است که به صورت ژنتیکی در بین اعضای خانواده به ارث می رسد و تقریباً سه چهارم افراد کشور دارای سردردهای میگرنی هستند. سردردهای میگرنی گاه آنقدر شدید است که حالت تهوع ایجاد کرده و این درد ها به واسطه سر و صدا، نور زیاد، کم آبی بدن، اضطراب، استرس، خواب ناکافی، غذای ناکافی و غیره تشدید می شود. این موارد موارد اجتناب ناپذیری هستند که لازم است عرقیات گیاهی مفید برای میگرن را بشناسیم و در مواجهه با  سردردهای میگرنی مورد استفاده قرار دهید.

عرق گیاهی برای درمان میگرن
عرق نعنا:
اولین عرق گیاهی معرفی شده برای میگرن عرق نعنا فلفلی است. عرق نعنا طبع گرمی داشته و تسکین بسیاری از دردهاست. هنگام شروع سردرد میگرنی یک استکان نمایید که در ترکیب با عسل تاثیر بهتری خواهد داشت.
عرق زنجییل:
مورد دیگر عرق زنجبیل است. زنجبیل یکی از عرقیات گیاهی با طبع گرم و خشک است که هنگام سردردهای بسیار شدید توصیه می شود. برای تسکین درد و حتی رفع حالت تهوع عرق زنجبیل با خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند موثر واقع شود.
عرق گل مینا:
عرق گل مینا دیگر عرق گیاهی است که می ‌تواند به صورت دمنوش هم تهیه شده و هنگام دردهای میگرنی جهت کاهش درد مورد استفاده قرار گیرد.
عرق بابونه:

مورد دیگر عرق بابونه بابونه گیاهی آرامش بخش ضد استرس و اضطراب هنگام درد های مربوط به سر نوشیدن عرق بابونه به علت ایجاد آرامش روانی مثمرثمر خواهد بود.
عرق سنبل الطیب:
اگر هیچ کدام از عرقیات بالا را در دسترس ندارید، عرق سنبل الطیب دیگر نوشیدنی است که به سبب خاصیت آرامش بخشی منجر به کاهش درد های میگرنی می شود. ترکیب عرق سنبل الطیب با عرق گل گاوزبان معجون برای تسکین درد اگر سابقه میگرن در خانواده شما وجود دارد هراز گاهی ترکیبی از عرق سنبل الطیب عرق گل گاوزبان و نبات را میل نمایید تا از  سردردهای میگرنی جلوگیری به عمل آورید.
عرق گل ساعتی:
عرق گل ساعتی نوشیدنی هست که از گذشته تاکنون برای درمان تنش های هیجانی و عصبی و استرس و ناراحتی تجویز می شده است. مصرف عرق گل ساعتی برای درمان میگرن کمک کننده خواهد بود.
عرق سیب:
سیب خاصیت آرامش بخش دارد در هنگام دردهای میگرنی علاوه  بر آن که می‌توانید از آب سیب یا سرکه سیب استفاده کنید می توانید عرق سیب را هم نوش جان کرده و منتظر دیدن نتیجه آن باشید.
علاوه بر دمنوش ها و عرقیات گیاهی معرفی شده و روش های مختلفی وجود دارد که می‌توان تا حد امکان درد های میگرنی را کاهش داد. از جمله آن که در هنگام مواجه شدن با سردردهای میگرنی نیز در فضای تاریک دراز کشیده و دو انگشت خود را در قسمت شقیقه ها و ابرو ها قرار دهید و به صورت دورانی ماساژ دهید.
کمپرس آب سرد و ماساژ کمپرس بر روی ناحیه درد و قسمت پشت گردن به واسطه بی حس کردن اعصاب خواهد توانست درد را کنترل کند.
نوشیدن آب کافی، مصرف کافئین، مصرف مسکن و بوییدن عطر سیب خواهد توانست درد های میگرنی را کاهش دهد.
نکته ای که لازم به ذکر است آن که تمام خواص عنوان شده برای عرقیات گیاهی و تمام عرقیات گیاهی معرفی شده به عنوان درمان و کنترل کننده درد، تنها و تنها در صورتی مثمر ثمر خواهد بود که عرق گیاهی اصل و با کیفیت باشد. موارد و ویژگی هایی وجود دارد که در صورت وجود آن ها می توان اطمینان حاصل نمود که عرق گیاهی اصل و درجه یک است. برای مثال به هیچ عنوان از عرقیات گیاهی رنگی که تحت عنوان شربت های گیاهی عرضه می شوند استفاده نکنید چراکه عرق گیاهی اصل بی رنگ بوده و هر گونه رنگی حاصل اضافه کردن اسانس های شیمیایی است.

خرید عرق گیاهی برای سردرد میگرنی
برای خرید عرق گیاهی اصل، برندها و فروشگاه های معتبر را انتخاب نمایید و به هیچ عنوان از عرقیات گیاهی تقلبی استفاده نکنید، این عرقیات نه تنها سودمند و مفید نیستند بلکه به علت مواد شیمیایی مضر ، اثرات جبران ناپذیری ببر سلامت ما دارند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فرق گلاب سنتی با گلاب صنعتی
•  قوانین و مقررات
•  خواص عرق بهار نارنج اصل
•  عرق شیرین بیان برای چی خوبه؟
•  عرق کرفس برای کاهش وزن
•  خصوصیات عرق نعناع اصل سنتی
خرید گلاب
گلاب و عرقیات