مشاوره و پشتیبانی : 03155491143 | 09137837344

گلاب و عرقیات اصل

عرقیات گیاهی مفید برای ریه

عرقیات گیاهی برای پاکسازی ریه

عرقیات گیاهی درمان دردها و پیشگیری کننده بسیاری از امراض هستند. عرقیات گیاهی عصاره اصل و خالص طبیعت بوده و به همین جهت توصیه می شود برای بهبود شرایط جسمی و حتی روحی متناسب با نیاز بدنتان عرقیات گیاهی با کیفیت و درجه یک را در برنامه غذایی خود جای دهید. هر عرق گیاهی مزیت های خاصی داشته و برای درمان و تقویت قسمتی خاصی از سیستم بدن مفید فایده است. بعضی گیاهان دارویی برای سیستم تنفسی، بعضی برای سیستم گوارشی و برخی برای  سیستم مغز و اعصاب مفید هستند. در این مقاله به سراغ عرقیات گیاهی رفته ایم که برای ریه مفید هستند؛ از جمله عرق نعنا، بارهنگ، مریم گلی ، آویشن و سایر عرقیات گیاهی مفید که در ادامه با آن ها آشنا می شویم. سلامت ریه را خصوصا در حال حاضر که ویروس کرونا ریه را هدف قرار می دهد و با ایجاد مشکلات تنفسی خطرات جانی به همراه دارد، جدی بگیرید. ریه ما در طول روز با انواع آلودگی ها از آلودگی هوا گرفته تا ذرات معلق در هوا ممکن است آسیب ببیند. هرچند رعایت بهداشت و ... به سلامت ما کمک می کند اما ورود بسیاری از آلودگی ها به رسه اجتناب ناپذیر است و لازم است با مصرف عرقیات گیاهی ریه را تمیز کنیم. با این مقدمه به سراغ عرقیات گیاهی مفید برای ریه می رویم.

عرقیات گیاهی برای پاکسازی ریه

- عرق گیاهی نعنا

گیاه نعنا سرشار از آنتی اکسیدان است و بهترین تمیز کننده به حساب می آید . خاصیت ضدباکتریایی نعنا به حدی است که برای باز شدن کانال تنفسی در هنگام سرما خوردگی های شدید توصیه می شود. عرق نعنا علاوه بر آنتی اکسیدان ، ویتامین و همچنین  دارای ماده‌ای به نام " منتول " هم می باشد که تنفس را راحت می کند. خطر ابتلا به بیماری آسم و تنگی نفس به واسطه عرق نعنا کم می شود و تمیزی ریه ها با نوشیدن هفتگی عرق نعنا امکان پذر است. هرگاه احساس کردید در طول روز در معرض آلودگی هوا بوده اید، نوشیدنی یک استکان عرق نعنا ریه های شما را تمیز کرده و طراوت و تازگی به سیستم تنفسی تان باز می گردد.
اگر به هر دلیل نمی توانید عرق نعنا بنوشید، بخور نعنا هم بسیار مثمر ثمر خواهد بود که علاوه بر سیستم تنفسی برای بستن منافذ باز پوست و طراوت و شادابی آن اهمیت دارد.
 
- عرق گیاهی اوکالیپتوس
گیاه اوکالیپتوس و طبیعتا عرق اوکالیپتوس حد بالایی از " سنئول " را دارد که ترکیبی است با خاصیت آنتی اکسیدانی. خاصیت تمیز کنندگی این عرق بی نظیر بر سیستم تنفسی به گونه ای است که تسکین ‌دهنده درد های ناشی از سرفه خواهد بود. بنابراین دیگر عرق گیاهی که هنگام سرماخوردگی، گلو درد و سرفه های ناشی از عفونت های باکتریایی به کار می آید، عرق اوکالیپتوس اصل و درجه یک است.

- عرق گیاهی آویشن
آویشن عرق گیاهی آشنایی ست از دیرباز تا کنون که دوای درد تنگی نفس از قدیم تا کنون است . تأثیر عرق آویشن به حدی شناخته شده است که امروزه حتی داروسازان نیز در تولید شربت های معرفی شده در طب نوین هم از آن استفاده می کنند . اگر با شکایت از بسته بودن مجرای تنفسی و مشکلات ریوی به پزشک مراجعه نمایید و پزشک تشخیص دهد سیستم تنفسی و ریه شما دچاز عفونت شده است ، بی شک شربت عرق آویشن یکی از دارو هایی ست که در نسخه شما پیچیده می شود . عرق آویشن خواص ضد عفونی‌کنندگی و ضد قارچی دارد و نوعی آنتی بیوتیک قوی برای مبارزه با باکتری‌ ها و ویروس ‌ها ست .

- عرق گیاهی شیرین بیان
بسیار شنیده ایم که شیرین بیان در تولید ماسک های زیبایی نقش مهمی داشته و تا چه حد برای سلامت و زیبایی پوست مفید است. دلیل این همه توصیه به استفاده از شیرین بیان در زیبایی و طراوت پوست چیزی جز خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی آن نیست. این گیاه به همین علت برای ریه هم مفید است و با هرآنچه باعث عفونت ریه پر قدرت مبارزه می کند. مصرف عرق شیرین بیان با آن طعم دلنشین و جذاب خود به خوبی سرفه ‌های خشک و درد های گلو را درمان کرده و سیستم ایمنی و تنفسی بدن به ویژه ریه را بهبود می بخشد.

- عرق گیاهی مریم گلی
عرق گیاه مریم گلی به علت داشتن تیژون، ترپن و سلنیوم پاک کننده ریه و رفع کننده مشکلات تنفسی شمرده می شود. عرق گیاهی مریم گلی که به علت ویتامین های بالا برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود، مقدار زیادی پلی فنول داشته و از بافت ریه در برابر الودگی محافظت می کند.

- عرق گیاهی بارهنگ
بارهنگ بیشترین فروش را در عطاری ها برای درمان دردهای بیماران سرما خورده دارد که از گلو درد ناراحت هستند. دانه های بارهنگ برای درمان عفونت ریه و مشکلات تنفسی کاربرد فراوان داشته و این گیاه ضد التهاب و ضد عفونت است.
عرق چهل گیاه، حاوی عرق بارهنگ می باشد که برای پاکسازی ریه مفید است
گل ماهور که هم برگ و هم گل ان برای تهیه عرق گیاهی استفاده می شود، کهن‌دار، مخروطسان، رومارَن یا اِکلیل کوهی یا رُزماری  از دیگر گیاهانی هستند که به خوبی ریه را تمیز کرده و خیال ما را در رابطه با عدم عفونت و باکتری در ریه آسوده می کند.
نکته قابل ذکر از انتهای این نوشتار آنکه تمامی مزیت های مطرح شده تنها در صورتی بدست می آید که عرق گیاهی مورد استفاده اصل، درجه یک و با کیفیت باشد. از سوی دیگر مصرف عرقیات گیاهی بی کیفیت و تقلبی نه تنها کمکی به سلامت ما نمی کند بلکه موجب آسیب های جدی به سلامت مصرف کننده خواهد شد. 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  گلاب درجه یک قمصر
•  بهترین عرقیات گیاهی برای درمان جوش صورت
•  جشنواره گل و گلاب در کاشان
•  مرکز خرید مستقیم انواع عرقیات گیاهی خالص کاشان
•  عرق کرفس برای کاهش وزن
•  عرق رزماری برای چی خوبه
خرید گلاب
گلاب و عرقیات