مشاوره و پشتیبانی : 03155491143 | 09137837344

گلاب و عرقیات اصل

معرفی انواع گلاب اصل کاشان و موارد درمان آن

انواع گلاب اصل کاشان

معمولا گلاب برای مصارف غذایی و درمانی استفاده می شود اما گلابی که برای درمان و زیبایی استفاده می شود با گلابی که برای مصارف غذایی استفاده می شود فرق می کند. امروز می خواهیم به شما این نوع گلاب ها را معرفی کنیم تا با توجه به این موارد گلاب مورد نظر خودتان را خریداری کنید.
گلابی که برای موارد درمانی استفاده می شود شامل:
گلاب برای پوست
گلاب به علت، داشتن آنتی اکسیدان و خاصیت ضد التهابی ای که دارد، باعث می شود پوست مرطوب بماند، آفتاب سوختگی و آکنه را هم از بین میبرد.
گلاب برای قلب
گلاب اصل، طبع گرم دارد و برای تقویت کار کرد قلب بسیار، مفید است و در طب سنتی قدیم و جدید مورد استفاده قرار می گیرد.
گلاب برای مو
اگر مو های خشک یا شکننده ای دارید حتما از گلاب برای درمان استفاده کنید. کافیست کمی گلاب به مو های خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید سپس بعد از 15 دقیقه بشویید بعد از چند بار استفاده تاثیر معجزه آسای گلاب را مشاهده خواهید کرد.
گلاب برای جوش صورت
به دلیل خاصیت ضد میکروبی و ضدعفونی ای که گلاب دارد برای از بین برد جوش های صورت، بسیار توصیه می شود.
گلاب برای پریودی (تا حدودی تنظیم کننده ی قاعدگی)
گلاب اصل کاشان، به دلیلی که تحریک کننده ی هورمون ها است برای تنظیم زمان پریودی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای تسکین درد برای بانوان، پیشنهاد می شود.
و بسیاری مزیت دیگر که می توان گلاب را به عنوان یه داروی معجزه آسا معرفی کرد.
ولی گلابی که برای مصارف غذایی استفاده می شود همانطور که از اسمش مشخص است برای غذا، نوشیدنی ها و... اشاره کرد.

معرفی انواع گلاب اصل کاشان و موارد درمانی آن

1. گلاب ممتاز یا گلاب سنگین (گلاب درجه یک) چیست؟

برای تهیه گلاب درجه یک یا گلاب ممتاز تقریبا هشتاد لیتر آب را درون دستگاه تقطیر گلاب می ریزند سپس به آن چیزی حدود سی تا سی و پنج کیلوگرم گل محمدی اضافه می کنند بعد از تقطیر حدودا چهل لیتر گلاب درجه یک یا همان گلاب ممتاز به دست می آید. گلاب ممتاز کیفیت بسیار بالایی دارد و نیز غلظت آن بالا است. این نوع گلاب مناسب مصارف خانگی است.

2. گلاب معمولی یا گلاب سبک چیست؟

برای تهیه گلاب معمولی یا همان گلاب سبک مانند گلاب ممتاز هشتاد لیتر آب را در دستگاه تقطیر می ریزند با این تفاوت که برای گلاب سبک حدود ده تا بیست کیلو گل محمدی می ریزند و همان چهل کیلو گلاب را می دهد ولی با کیفیت پایین تر از گلاب درجه یک و همینطور عطر و طعم آن کمتر است. این گلاب همانند گلاب ممتاز مناسب مصارف خانگی است ولی کیفیت و قیمت آن پایین تر است.

3. گلاب دو آتیشه کاشان (گلاب دو آتیشه اصل) چیست؟

برای تهیه گلاب دو آتیشه ی کاشان نیاز دارید تا به جای آب در دستگاه گلاب گیری از گلاب اصل کاشان استفاده کنیم. برای مثال برای تهیه گلاب ممتاز گل محمدی را با آب در دستگاه تقطیر می ریختیم ولی در برای تهیه گلاب دو آتیشه ی اصل، گل محمدی و گلاب اصل را در دستگاه گلاب گیری می ریزیم. گلاب دو آتیشه خواص درمانی بسیاری دارد برای مثال گلاب دو آتیشه برای پوست بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اینکه این گلاب به علت غلظت بالا طعمش مقدار کمی تلخ است.

4. گلاب سه آتیشه چیست؟

اگر گلاب دو آتیشه ی اصل کاشان را با گل محمدی در دستگاه گلاب گیری بریزیم محصولی که به دست می آید گلاب سه آتیشه نام دارد. گلاب سه آتیشه به علت غلظت بسیار بالا و تلخی آن بسیار کم استفاده می شود و قیمت آن بسیار بالا است.

5. گلاب پس آب چیست؟
بعد از اینکه گلاب از دستگاه تقطیر بیرون می آید در دستگاه تقطیر تفاله های گل محمدی می ماند بعضی از شرکت های گلاب، تفاله های گل محمدی را با آب ترکیب می کنند و از آن گلاب می گیرند به این گلاب، گلاب پس آب گفته می شود که عطر، طعم و کیفیت بسیار پایینی دارد.
مقاله مربوطه: تشخیص گلاب اصل از گلاب تقلبی

و در پایان باید بگویم در سایت من گلاب درجه یک کاشان، (گلاب ممتاز کاشان)، گلاب دو آتیشه اصل کاشان و گلاب معمولی به فروش می رسد ولی گلاب پس آب به هیچ وجه در این سایت نیست. شرکت ما سعی کرده علاوه بر محصولات، تولید خودمان با بهترین شرکت های گلاب کاشان قرارداد امضا کند تا در جلب رضایت مشتری کوشا باشیم و شعار شرکت ما این است که با یک بار خرید مشتری همیشگی ما می شوید.
فروشگاه اینترنتی عرقیات کاشان، فقط به ارائه انواع گلاب دوآتیشه، سه آتیشه، گلاب معمولی می پردازد و از ارائه گلاب پس آب به دلیل کیفیت بسیار پایین، خودداری می کند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خواص درمانی عرق گیاهی گزنه از درمان دیابت تا تقویت مو
•  گلاب دوآتیشه برای چی خوبه؟
•  بهترین و موثر ترین عرقیات گیاهی برای سردردهای میگرنی و عصبی
•  پاکسازی کبد با عرقیات گیاهی
•  عرق بهار نارنج چه خاصیتی دارد؟
•  خواص عرق رزماری
خرید گلاب
گلاب و عرقیات