مشاوره و پشتیبانی : 03155446281 | 09138299717

گلاب و عرقیات اصل

گلاب ممتاز چیست

خرید گلاب ممتاز

یکی از مهم ترین عرقیات گیاهی که باید در خانه همه ما موجود باشد گلاب اصل و با کیفیت است. عرقیات گیاهی عصاره طبیعت هستند که تمام ویژگی های خوب گیاهان را به خانه ما وارد می کنند، چه بهتر است به جای استفاده از دارو و درمان های شیمیایی که بی شک عوارض جانبی منفی در پی دارند از عرقیات گیاهی کمک بگیریم و به طب سنتی توجه ویژه داشته باشیم. گلاب ناب و درجه یک که در کارخانه های تولید عرقیات گیاهی کاشان به بهره برداری می رسد سرشار از خواص مختلف است . خاصیت عرقیات گیاهی به حدی است که این خواص را در دسته های مختلف تقسیم بندی کرده اند و هر کدام را برای ما لازم و ضروری می شمارند . در این مقاله در رابطه با کیفیت بالای عرقیات گیاهی خصوصاً گلاب صحبت کرده و مهم ترین مزایای این نوشیدنی دلچسب و گوارا برمی شماریم. با ما همراه شوید تا بتوانیم گلاب باکیفیت و درجه یک را بشناسیم.

گلاب ممتاز چیست
فرآیند تولید تمام عرقیات گیاهی مشابه یکدیگر هستند. بدین گونه که در گام اول لازم است گیاه باکیفیت و تا حد امکان تازه تهیه شده و به میزان مورد نیاز و متناسب با غلظت نهایی عرق گیاهی حجم مشخصی است گیاه را درون دیگ های بزرگ پر از آب بریزیم و دیگ ها با قرار گرفتن بر روی آتش به جوشش درآمده. پس از چند دقیقه جوشیدن بخار ساطع شده از ترکیب آب و گیاه همان بخاری است که پس از رد شدن از نی های سرد و رسیدن به مخزن عرقیات گیاهی از حرارت آن کاسته شده و طی فرآیند تبخیر و میعان عرق گیاهی را حاصل می کند. در مورد بسیاری از گیاهان علاوه بر آن که می‌توان از گیاه تازه کمک گرفت، امکان عرق گیری از گیاه خشک هم وجود دارد. اما در مورد گل محمدی چنین نیست و گلاب تنها از گل محمدی تازه که همان روز چیده شده است بدست می‌آید. گل‌ محمدی بسیار حساس بوده و نسبت به گرما و نور خورشید واکنش نشان می دهد. بدین گونه که قرار گرفتن طولانی مدت گل محمدی در دمای بالا و یا نور خورشید علاوه بر آن که از کیفیت گل محمدی می کاهد منجر به خراب شدن و اصطلاحاً داغ زدگی آن می ‌شود، پس یکی از مواردی که بر کیفیت بالای گلاب اثر می گذارد تازه بودن گل محمدی است.

هرچند کارخانه های بزرگ تولید عرقیات گیاهی در جای جای کشور به چشم می خورند اما هنوز هم هستند کارگاه‌های سنتی که به روش‌های قدیم گلاب گیری کرده و محصول بی نظیری را در اختیار ما می‌گذارند.
از شاخصه های دیگر بالا رفتن کیفیت گلاب آن است که بتوانیم از دستگاه های پیشرفته و البته بهداشتی استفاده کنیم. با وجود انکه عرقیات گیاهی از ترکیب آب و گیاه حاصل می شود اما باید دقت داشته باشیم گیاه فاقد آلودگی، آفت و بیماری بوده و به هیچ عنوان شاخه های گیاه را وارد فرآیند نکنیم. چراکه چوب گیاهان در فرآیند تبخیر و معیان ماده ای به نام متانول ایجاد می کند که سمی بوده و با ورود ناخالصی به ترکیب به وجود می آید. پس به عنوان دیگر مورد مهم در بالا رفتن کیفیت گلاب دقت در تمیزی و عدم ورود ناخالصی است که هرچه دستگاه ها پیشرفته تر می شوند دخالت دست و نیروی انسانی کم تر شده و امکان نفوذ الودگی به حداقل می رسد. گلاب ممتاز طوبی یکی از باکیفیت ترین گلاب کاشان است.

استفاده از گلاب با کیفیت
برای گلاب به عنوان یکی از مهم ترین عرقیات گیاهی ویژگی و خواص زیادی مطرح شده است از جمله آنکه این نوشیدنی به طراوت و شادابی پوست کمک کرده و با تنظیم و کنتر چربی پوست می تواند سلامت پوست ما را تضمین کند. استفاده از گلاب برای درخشندگی و براقیت مو مناسب است و از همه مهم تر گلاب ناب و درجه یک بر روح و روان و اعصاب مصرف کننده تأثیر مثبت دارد. از آنجایی که تمام خواص مربوط به عرقیات گیاهی درجه یک است باید از گلاب باکیفیت استفاده شود خصوصا دانستن مواردی که بر کیفیت گلاب تأثیر مثبت دارند از جمله مواردی است که مد نظر تولید کنندگان قرار می گیرد.

اما سوالی که برای ما به عنوان خریدار مطرح می شود این است که :
هنگام خرید عرقیات گیاهی از هر نوعی مهم ترین نکته آن است که عرق گیاهی شفافی، فاقد هر گونه رنگ خاص و کاملا عاری از ذرات خارجی باشد. وجود هر نوع ذره معلق درون عرق گیاهی باید به کیفیت بالای آن مشکوک شد.
مورد دیگر که کیفیت عرق گیاهی را تضمین می کند بو و طعم گس آن است. اگر عرق گیاهی را از فروشگاه های حقیقی و با مراجعه فیزیکی تهیه می کنید حتما قبل از خرید آن را ببویید تا از تفاوت بوی طبیعی گلاب از اسانس های شیمیایی اطمینان حاصل نمایید. حتی بوییدن گلاب اصل و با کیفیت هم می تواند تأثیر خود را بر سلول های بویایی باقی بگذارد.
خرید گلاب با کیفیت از فروشگاه های اینترنتی و مجازی امکان پذیر است به شرط آنکه نسبت به برند و فروشگاه اطمینان خاطر داشته باشیم. برای خرید عرقیات گیاهی تنها و تنها از فروشگاه ها  و تولید کنندگان معتبر خرید کنید و هنگام خرید به سیب سلامت و مجوز های بهداشتی محصول دقت کافی را داشته باشید. بی شک خرید اینترنتی از فروشگاه های معتبر حائز اهمیت است و کیفیت بالا را می توان از برند های نامی انتظار داشت.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین کیفیت
•  خواص درمانی عرق گیاهی گزنه از درمان دیابت تا تقویت مو
•  خرید عرق خرفه به همراه خواص درمانی آن
•  خرید عرق نعناء سنتی اصل
•  عرقیات گیاهی برای چاقی صورت و بدن
•  عرق کرفس برای کاهش وزن
خرید گلاب
گلاب و عرقیات